WPUŚĆ DO SWEGO ŻYCIA ODROBINĘ SŁOŃCA

SŁONECZKOWitaj,

Promienie ultrafioletowe światła słonecznego pobudzają tłuszcze zawarte w skórze do produkcji witaminy D, która wraz z wapniem i fosforem uczestniczy w tworzeniu silnych zębów  i kości.

Badania wykazują, ze w regionach o małym nasłonecznieniu  i zmniejszonej produkcji witaminy D przez organizm odnotowuje się więcej przypadków zachorowań na nowotwór okrężnicy.

Poza tym badania dowiodły, że witamina D i wapń spowalniają  utratę kośćca, która ma naturalnie miejsce u kobiet w czasie zimy, a to zmniejsza ryzyko zachorowania na osteoporozę. Dzieje się tak, gdyż w czasie zimna i zmniejszonej ekspozycji na promienie słoneczne zmniejsza się aktywność  fizyczna , stąd proces utraty masy kostnej jest szybszy w miesiącach zimowych.

Dużo witaminy D znajduje się w tłustych rybach / w makreli, łososiu i sardynkach  oraz we wzbogaconych produktach mlecznych.

Dzienne zapotrzebowanie na witaminę D  wynosi 20 mikrogramów.

Bardzo wysokie dawki witaminy D podawane długo mogą być toksyczne.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

4 comments

  1. Nie mogę się opalać, muszę unikać słońca. Zażywam wit, d by uniknąć niedoborów wit. d. Regularnie biorę D-vitum forte.

    Polubienie

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: