Jak dowiedzieć się , czy jesteś za gruby?

Witaj,gruby

Istnieje bardzo prosty sposób oszacowania wagi ciała.Nazywa  się on wskaźnikiem masy ciała/ wmc/.Obliczamy go w następujący sposób:

* Zważ się

* Zmierz się

* Podnieś wzrost / liczony w metrach/ do kwadratu /

Podziel wagę przez kwadrat wzrostu

Wynik , który otrzymałeś, to twój wmc.

Przykład:

Niech twój wzrost wynosi na przykład 1, 74 metra, a waga 9o kilogramów. Podnieś wzrost do kwadratu : 1,74 x 1,74= 3.o276.

Teraz podziel wagę / 90/ przez 3.o276 Twój wmc wynosi 29,7

Co to oznacza? Masz mianowicie nadwagę. Idealne wmc zawiera się pomiędzy 20- 25. Bierze się pod uwagę wiek, płeć, strukturę kości itd. Innymi słowy nie ma wyjątków.

Wskaźnik masy ciała powyżej 25 i poniżej 30 oznacza nadwagę a powyżej 30 to otyłość.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

1 komentarz

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: