Jak upewnić się czy twój preparat wapniowy jest łatwo przyswajalny?

Upewnij się, czy preparat wapniowy jest łatwo przyswajalny.

Żeby to sprawdzić umieść tabletkę na pół godziny w 100 mililitrach ciepłej wody lub białego octu; od czasu do czasu wstrząśnij naczyniem. Jeśli tabletka się nie rozpuści, nie ma co liczyć, że rozpuści się w żołądku.

Siedem sposobów na najlepsze wykorzystanie preparatu wapniowego.

1. Zamiast  zażywać  całą dawkę dzienną od razu, podziel ją na 3 części i przyjmuj z posiłkami. Im większa dawka, tym mniejsza przyswajalność zawartego w niej wapnia.

2. Kup preparat wapniowy do żucia lub w płynie. Zdąży ulec rozkładowi, zanim trafi do żołądka, dzięki czemu wapń zostanie lepiej przyswojony przez organizm.

3. Większość preparatów wapniowych należy przyjmować podczas jedzenia. Cytrynian wapnia można zażywać o dowolnej porze.

4. Węglan wapnia jest najtańszy. Dostarcza ustrojowi najwięcej czystego wapnia w stosunku do masy ciała. Rozpuszcza się w sokach żołądkowych, trzeba go więc zażywać pod koniec posiłku. Najbardziej rozpowszechnione i niedrogie preparaty z zawartością węglanu wapnia to leki na nadkwasotę.

5. Asortyment preparatów wapniowych jest bardzo bogaty. Bądz wybredna /wybredny / i kupuj produkty uznanych firm. Wybieraj markowe preparaty o dowiedzionej skuteczności .Szukaj na etykietce oznaczeń ” oczyszczone „.

6.Unikaj preparatów wapniowych z nierafinowanych muszli, ostryg , mączki kostnej i okrzemków. Zawierają  zbyt dużo ołowiu.

7. Preparaty wapniowe wchodzą czasem w interakcje z innymi lekami lub dodatkami żywieniowymi. Wapń zmniejsza na przykład przyswajalność żelaza, nie wolno więc zażywać równocześnie preparatów wapniowych i żelazowych. Nie łącz preparatów wapnia z lekarstwami, które trzeba zażywać na pusty żołądek. Porozmawiaj z  farmaceutą na temat ewentualnych interakcji z przyjmowanymi lekami i dodatkami uzupełniającymi dietę.

Pozdrawiam, Marysia]

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: