Skarby ukryte w pyłku kwiatowym.

pszczołaWitaj,

Pyłek kwiatowy to zarodek przyszłego życia rośliny. Jest to cudowny dar przyrody nie tylko dla pszczół, ale także dla człowieka, dający mu pełnie sił fizycznych i psychicznych. Jest to odżywka w postaci naturalnej, która może zapobiec skutkom głodu utajonego w organizmie człowieka.Zespołowe działanie różnorodnych składników pyłku powoduje jego zadziwiającą moc w łagodzeniu wielu schorzeń i dolegliwości, takich jak anemia, wysokie ciśnienie krwi, brak apetytu, niedomogi starszego wieku, osłabienia wzroku, wypadanie włosów, schorzenia gruczołu krokowego.

Na Międzynarodowym Kongresie Pszczelarskim w Bukareszcie zalecano propagowanie profilaktycznego zażywania pyłku przez mężczyzn od lat 40.

We Francji, Szwajcarii i Szwecji prowadzone sĄ badania nad leczniczym działaniem pyłku na to schorzenie.

W naszej medycynie ludowej leczenie pyłkiem schorzeń gruczołu krokowego jest stosowane od dawna.

Szczególnie  wysoko jest ceniony w tym przypadku pyłek z wrzosu.

O tym jak ogromny potencjał witalny zawiera pyłek świadczy fakt z życia pszczół. Nieraz gdy zabraknie w ulu młodych pszczół karmicielek czerwiu mleczkiem, rodzina pszczół znajduje się w tragicznej sytuacji. Grozi to jej zagładą.

Wówczas sytuację ratują stare pszczoły, które zaczynają intensywnie spożywać pyłek, pod jego wpływem wracają do fizjologicznej młodości i zaczynają wytwarzać mleczko, którym karmią czerw.

Czas trwania kuracji pyłkowej

Kuracje pyłkową najczęściej zaleca się przeprowadzać dwa razy w roku, jesienią , aby” dożywić ” organizm w niezbędne składniki, uodpornić na nadchodzące jesienny katary, przeziębienia , grypy,oraz drugi raz na wiosnę , gdy kończą się w organizmie nagromadzone jesienią zapasy.

Kuracja tra 2-3 miesiące.

Sa zwolennicy zażywania pyłku przez cały rok bez przerwy.

Wybór metody kuracji, to sprawa indywidualnych potrzeb każdego organizmu.

Na skutek stosowania kuracji pyłkowej samopoczucie poprawia się , odczuwa sie wówczas przypływ sił fizycznych i psychicznych, lepszą koncentrację uwagi.

Często mijają bezsenne noce, stany lękowe, stresy i nerwice.

Aby kuracja była skuteczna musi być stosowana regularnie.

Zdarzają się przypadki, ze w organizmach niedożywionych, wycieńczonych poprawę odczuwa się dopiero po drugiej, a nawet po trzeciej kuracji.

Published
Categorized as Miody

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: