Każdy nosi w sobie wewnętrznego doktora

kłótniaWitaj,

Jak  kontrolować emocje ?

Stabilność emocjonalna ma potężną uzdrawiającą moc. A o to dlaczego!Ludzie stabilni emocjonalnie rzadziej chorują, a jeśli już zapadają na jakieś schorzenie, to dochodzą do zdrowia znacznie szybciej niż ci, którzy pozwalają, aby emocje ich kontrolowały.

Może uważasz , że nigdy nie będziesz należał do grupy szczęśliwców, których trudno wyprowadzić z równowagi.

Może myślisz, że nie jesteś w stanie panować nad emocjami.

Jeśli tak- nie masz racji.

Wcale nie jesteś skazany  na huśtawkę nastrojów.

Masz moc kontrolowania emocji i decydowania do jakiego stopnia one mogą kierować tobą.

Po pierwsze: zapanuj nad gniewem.

Kiedy  sprzeczce towarzyszą silne emocje i przeradza się ona w kłótnię, raczej nie nie ma w niej wygranych, za to bardzo często cierpi na tym relacja zaangażowanych w niej ludzi.

Kiedy w trakcie wymiany zdań, zorientujesz się , ze przeradza się  ona w awanturę, wycofaj się i znajdz jakieś spokojne miejsce.

Wez około dwudziestu  spokojnych i głębokich oddechów.

Jednocześnie powiedz sobie, że  panujesz nad emocjami i dasz sobie radę.

Dzięki tym czynnościom twoje tętno natychmiast się zmniejszy a ciśnienie krwi spadnie.

Wróć do pokoju i dokończ dyskusję.

Jeśli to nie nie jest możliwe, ponownie się wycofaj.

Nie powstrzymuj się od płaczu.

Płacz ma właściwości samouzdrawiające.

Istnieją naukowe dowody na to , że kiedy płaczesz, uwalniasz swoje negatywne emocje. W trakcie pewnego fascynującego badania naukowcy sprawdzili dwa rodzaje łez- łzy towarzyszące prawdziwym emocjom / występują kiedy jesteś smutny, przygnębiony lub doświadczasz innych negatywnych uczuć/ oraz łzy płynące z oczu w trakcie krojenia cebuli.

Analiza chemiczna łez związanych z emocjami wykazała, ze zawierają one mnóstwo substancji chemicznych pojawiających się w naszym organizmie gdy doświadczamy stresującej  sytuacji.

Kiedy płaczesz, dosłownie pozbywasz się stresu. Łzy wywołane krojeniem cebuli nie zawierają żadnych substancji chemicznych pojawiających się pod wpływem stresu.

Są zwykłą reakcją chemiczną na substancje drażniące w cebuli.

Lekcja płynąca z tego eksperymentu brzmi następująco: nie powstrzymuj się od płaczu. Łzy maja uzdrawiającą moc- oczyszczają twój organizm ze szkodliwych substancji chemicznych i stresu.

Zastosuj „wewnętrzny  jogging „. Śmiech i humor to narzędzia , dzięki którym możesz zwalczyć  nawet poważną chorobę.  Odczucia towarzyszące tym dwóm aktywnościom są porównywalne.

Całe ciało się regeneruje , gdy się śmiejesz.

To tak  jakby miliony komórek ciała wykonywały ćwiczenia fizyczne. I tak jest.

Śmiejąc się spalasz kalorie, ponieważ śmiech wprawia w ruch prawie czterysta mięśni twojego ciała.  Naukowcy obliczyli, że wysiłek towarzyszący stu uśmiechom odpowiada wysiłkowi, który musisz włożyć w piętnastominutową jazdę na rowerku stacjonarnym.

Twoje tętno wzrasta i zwiększa się przepływ krwi do mózgu. Dzięki temu uwalniane są  endorfiny, substancje chemiczne odpowiedzialne za dobry nastrój, które  wprawiają cię w stan naturalnego euforycznego odurzenia.

Śmiech i humor to narzędzia, dzięki , którym zwalczysz chorobę.

Liczne badania dowodzą, że śmiech:

Rozluznia napięte mięśnie.

Zmniejsza produkcję hormonów stresu.

Obniża ciśnienie krwi.

Pomaga utrzymać krew utlenioną.

Zapobiega depresji i wspomaga uzdrowienie  emocjonalne.

Pozwala pozbyć się stresu.

Korzystaj z uzdrawiającej mocy śmiechu. Oglądaj komedie, programy rozrywkowe lub czytaj komiksy i książki z zabawnymi obrazkami. Spotykaj się z ludzmi, którzy cię rozśmieszają.

Dzięki temu staniesz się bardziej pogodny i wspomożesz proces uzdrawiania.

Pozdrawiam, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: