Łap się za brzuch i uciekaj!

joggingWitaj,

Jeśli  ktoś radzi : Pij  bardzo dużo mleka , by zagoić wrzody trawienne- łap się za brzuch i uciekaj.

Powszechne mniemanie, że mleko zobojętnia soki żołądkowe i pomaga goić  owrzodzenie to legenda.

Mleko właściwie nie zobojętnia kwasu żołądkowego. Neutralizacja kwasu żołądkowego przez mleko jest krótkotrwała, trwa jakieś dwadzieścia minut, a potem następuje  „efekt odbicia” czyli jeszcze większe wydzielanie kwasu żołądkowego.

Punktem zwrotnym było ogłoszenie w 1986 roku przez naukowców indyjskich wyników badań, opublikowanych w „British Medical Journal”.

Stwierdzili oni, że mleko wręcz hamuje gojenie się wrzodów trawiennych działając gorzej niż zwykła dieta. Być może mleko-działa kojąco  ale nie gojąco.

Takie  działanie „przeciwbólowe” mogło być przyczyną popularności mleka w leczeniu  wrzodów trawiennych przez tyle lat.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: