Walka z bólem w dolnej partii pleców

Witaj,masaż

Niestety do tej pory nie wynaleziono cudownego środka na ból w dolnej części pleców, chociaż jest to temat wielu dyskusji.

Najlepsza  forma walki  z nim jest masaż.W trakcie pewnego badania grupę złożoną z dwudziestu czterech osób podzielona na dwa zespoły, z których jeden został skierowany na masaż, a drugi na progresywną relaksacje mięśni.

Sesje trwały 30 minut i odbywały się dwa razy w tygodniu, przez pięć tygodni.

Pierwszego i ostatniego dnia badania uczestnicy wypełniali ankietę, dostarczali próbkę moczu, a następnie oceniano zakres ich ruchów.

Po zakończeniu badania okazało się , że grupa uczęszczająca na masaże doświadczała zdecydowanie mniejszego bólu, mniej stanów depresyjnych oraz uczucia niepokoju, niż grupa biorąca udział w progresywnej relaksacji mięśni.

Co więcej, wśród osób, które korzystały z masaży, poprawiła się również jakość snu, zakres ruchu w dolnej partii pleców zdecydowanie się zwiększył / co jest wyjątkowo zdumiewające, gdyż nie jest to łatwe w przypadku przewlekłego bólu, a poziom hormonów szczęścia- serotoniny i dopaminy- wyraznie wzrósł/.

Parę słów o masażu: Masaż nie jest nową forma terapii.

Właściwie jest to najstarsza i najbardziej naturalna z uzdrawiających metod, chociaż przedmiotem badań naukowych stałą się dopiero  niedawno.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: