Kapitał- Ciało

Życie nie jest sprawiedliwe, lecz powierzchowne: liczne badania udowodniły:że osoby bardziej atrakcyjne mają łatwiej w wielu dziedzinach.

Są preferowane w robieniu kariery i przy okienku na poczcie. Są milej traktowane w urzędzie meldunkowym i w klubie fitness. Ponieważ tak po prostu jest, każdy chce być atrakcyjny, atrakcyjniejszy niż inni.

Atrakcyjni ludzie nie zawsze są szczęśliwsi niż pozostali, ale mają większe szanse, żeby takimi być. Dobry wygląd jest także czynnikiem władzy. Wytrenowane, szczupłe ciało symbolizuje od dawna dużo więcej niż tylko to co widać na zewnątrz- jest oznaką dyscypliny, wytrwałości, gotowości do osiągnięć, zdrowia , młodzieńczości, pilności i zdolności do tego, by brać  na siebie duże obciążenia.

Uroda sprawia, że  odnosimy sukcesy, tak  w każdym razie stwierdziło 89  procent kobiet. Czasem sobie tak myślę: to strasznie męczące, całe to wielkie halo z kapitałem ciała, ileż  to trzeba dla siebie samego zrobić.
Na przykład , żeby przez trzydzieści lat mieć lat czterdzieści. Ponieważ to może każdy, tak się ,mówi.

A jeśli każdy to potrafi, to ja potrafię jeszcze lepiej. Ale niezależnie od tego, ile zainwestuję, tę rywalizację w końcu przegram. Wszyscy kiedyś przegramy. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia ukochanych gwiazd filmowych- kiedyś i teraz.

Przy wszystkich chirurgicznych możliwościach. Z SILIKONEM, TRENINGAMI, FITNESS, KREMAMI I DIETAMI; NIEPALENIEM, UNIKANIEM ALKOHOLU, WCZESNYM CHODZENIEM DO ŁÓŻKA, NIEOGLĄDANIEM TELEWIZJI, POPIJANIEM WODY Z IMBIREM I TAK DALEJ.

Mimo egzystencji wrogo nastawionej do wszelkich przyjemności, kiedyś i tak  wszyscy będziemy wyglądali staro. Większość przedstawicielek konkurencji już teraz wygląda lepiej.

A przecież, każdego dnia z pieluch wyrastają nowe rywalki…

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: