Ludowe sposoby łagodzenia bólów.

Witaj,zelazko

Żelazko można wykorzystać po uprzednim nagrzaniu  i wyłączeniu z sieci.

Skóra powinna  być osłonięta  kilkoma warstwami  suchej tkaniny,  aby zapobiec jej oparzeniu. Po doprowadzeniu do odpowiedniej  temperatury żelazko  może być stosowane : do łagodzenia bólów zatok czołowych , nerwu trójdzielnego, potylicznego, bólów krzyża, mięśni grzbietu i innych.

Sposób jego użycia  uzależniony  jest od wielkości  powierzchni poddanej zabiegowi. Na okolicę  nerwu trójdzielnego  przykładamy rozgrzane żelazko  na 5-10 minut.

W przypadku  mięśniobólów  grzbietu, krzyża , podudzi lub nerwobólu nerwu kulszowego /ischias/ po zabezpieczeniu przed oparzeniem  tkaniną- wykonujemy  ruchy prasowania.

Zabieg cieplny połączony tu jest  z masażem , powiększającym efekt działania.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: