Obniż cholesterol bez lekarskiej recepty

bez receptyWitaj,

Lekarstwa obniżające poziom lipidów należy stosować tylko wtedy, gdy zaburzenia metabolizmu tłuszczów są bardzo poważne lub w przypadku zdiagnozowania zmian miażdżycowych w naczyniach.

Mniej poważne dolegliwości albo wahania poziomu cholesterolu nie są wskazaniem do stosowania tych środków, które tak jak inne lekarstwa, maja działania uboczne . Z lekko podwyższonym poziomem cholesterolu lub trójglicerydów każdy może sobie poradzić na własną rękę- bez skutków ubocznych i bez lekarskiej recepty: wystarczą odpowiednie przepisy kulinarne na smaczne potrawy, w których będzie mniej cholesterolu, wiedza na temat zdrowego odżywiania, odpowiedniego dla naszych naczyń i przede wszystkim ruch.

To warto wiedzieć o trójglicerydach

W  codziennym pożywieniu spożywamy dwa rodzaje tłuszczów: cholesterol i trójglicerydy. Te ostatnie, zwane też tłuszczami neutralnymi, znajdują się  w tłuszczu widocznym gołym okiem, na przykład w mięsie, jak i w tłuszczach ukrytych w serach, śmietanie , maśle oraz olejach jadalnych, które zawierają nasycone kwasy tłuszczowe. Trójglicerydy należą do tłuszczów, które organizm magazynuje ich poziom  jest także oznaczany podczas badania wartości tłuszczów we krwi. Podwyższone wartości wskazują na zaburzenia metabolizmu tłuszczów.

Czy wiecie ,że organizm  zdrowego człowieka sam wytwarza dwie trzecie cholesterolu w wątrobie a tylko jedna trzecia jest dostarczana wraz z pożywieniem? Spożywając więcej cholesterolu niż potrzeba, ryzykujemy , ze jego poziom we krwi wzrośnie i poczujemy na własnej skórze, jakie są tego konsekwencje.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: