Czy masz świadomość jaką trucizną są papierosy?

W liściach i korzeniach tytoniu występuje nikotyna której zawartość w zależności od gatunku waha się od 0,5% do 8%.Podczas ogrzewania przy paleniu papierosów znaczna jej część uchodzi z dymem w postaci benzopirenu który w małych dawkach jest pobudzający, zaś  w większych dawkach porażający.Australia Cigarette Labeling

Gdy drażniąca substancja dymu dostanie się wraz z oddechem do delikatnie rozgałęzionych dróg oddechowych, benzopiren wpędza palacza w niebezpieczny utajony stres.

Serce zmuszone jest do wzmożonej aktywności.

Wypalanie 20 papierosów dziennie obciąża serce  tak jak np. 8- godzinna jazda rowerem pod lekki wiatr.

Nikotyna rujnuje nie tylko  ważne dla życia naczynia wieńcowe serca, lecz także drobne końcowe arterie.

Badania wykazały , ze tętnice   człowieka 36- letniego, który wypalał 20 papierosów dziennie są stwardniałe i kruche, jak naczynia krwionośne nie- palacza starszego od niego o 15 lat.

Wcześniej  występują u palaczy zaburzenia krążenia, ataki serca, zawały i inne przykre skutki niedostatecznego ukrwienia.

Benzopiren, składnik dymu papierosowego, uszkadza drobne naczynia tętnicze krwi w nerkach / zatykając je /, w kończynach nóg i rąk.

Pojawia się chromanie przestankowe i palacz kuleje, a nawet może być konieczność amputacji nogi.

Z powodu uszkodzenia wątroby pojawiają się uczulenia. Gorzej odnawia się krew w szpiku kostnym.

Pojawia się anemia i bóle głowy.

Męczący kaszel palacza w rannych godzinach jest najczęściej początkową  fazą bronchitu.

Zniszczenie ścianek pęcherzyków płucnych prowadzi w efekcie  do upośledzenia funkcji płuc, krótkiego oddechu, rozedmy płuc i zwiększonej podatności na zakażenia infekcyjne.

Niebezpieczeństwo nowotworu płuc jest u palacza 15-krotnie wyższe niż u nie palacza.

W zależności od kondycji palącego, od rozmiarów i czasu trwania nałogu dochodzi po latach do złośliwych zmian w komórkach różnych narządów organizmu. Ujawnia się nowotwór trudny do wyleczenia.

Statystyka wykazuje, ze palenie papierosów, niezaprzeczalnie może wywołać raka płuc , jamy ustnej,przełyku, krtani i wątroby.

Każdy palacz , który przynajmniej jeden raz próbował odzwyczaić się od palenia papierosów doskonale orientuje się  jak trudne jest zerwanie z nałogiem palenia. Często już po kilku dniach  rezygnuje z  tej walki.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: