Fizyczna ociężałość rozleniwia

ćwiczeniaWitaj,

Ruch jest naturalnym wrogiem tłuszczu.

W tym stwierdzeniu nie ma żadnej przesady. Trzeba być wysportowanym i tak jest zdrowo i taki jest wzorzec, przynajmniej ten pokazywany w reklamach.A jaka jest rzeczywistość? Tylko mniej więcej połowa mężczyzn do 30 roku życia jest wystarczająco aktywna fizycznie. Powyżej 30 roku życia wszyscy ruszamy się  coraz mniej.

Tylko jedna piąta pięćdziesięciolatków uprawia regularnie sport. To niezbyt zdrowe perspektywy. Z naukowego punktu widzenia poza dyskusją jest fakt, że brak aktywności fizycznej zwiększa ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, ponieważ negatywnie wpływa na redukcję tłuszczów / nadwaga / i metabolizm cholesterolu / stosunek cholesterolu LDL do HDL.

Niezdrowa ociężałość.

Osoba która całymi latami nie stawia sobie  żadnych wymagań fizycznych i unika jakiegokolwiek wysiłku innego niż ten potrzebny do wykonania codziennych obowiązków, pielęgnuje szkodliwą dysharmonię.

Zawartość tłuszczu w jej ciele rośnie, a mięśnie powoli  wiotczeją i zanikają. Cierpi na tym nie tylko figura- jest o wiele gorzej. Kiedy zanikają mięśnie dochodzi do zaburzeń przemiany energii pozyskanej z pożywienia. Organizm ma coraz większe trudności ze spalaniem tłuszczów pochodzących z pokarmu.Podstawowym zródłem energii zamiast nich stają się  przede wszystkim węglowodany.

Tłuszcz przestaje być wykorzystywany. Fizyczna ociężałość ” rozleniwia” metabolizm, a trójglicerydy i cholesterol LDL ” świętują „; nie są  usuwane w wystarczających ilościach, mnożą się  i mogą  spowodować opisane już szkody. Ci którzy unikają sportu i ruchu mają małe szanse na prawidłowy poziom tłuszczu we krwi.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: