Sokom owocowym i warzywnym ze sklepu- powiedz nie

sok pomidorowy

Witaj,

Z kolorowych etykiet na półkach sklepowych często kuszą nas dorodne jabłka, gruszki, śliwki, pomidory. Należy jednak być ostrożnym.
Nie wszystko , co wygląda na sok, jest nim rzeczywiście. Tylko prawdziwy, naturalny, stuprocentowy sok zawiera wysokie stężenia minerałów porównywalne ze stężeniami, jakie są w miąższu owocowym czy warzywnym, z którego został otrzymany.

Nie tak juz zasobne w minerały, choć w sumie zdrowe, są koncentraty soków owocowych wytwarzane przez odciąganie wody, a następnie ponowne jej dodawanie przy napełnianiu butelek czy kartonów.

Nektar owocowy to nic innego jak woda z zawartością 25 do 50 % soku albo miąższu owocowego w zależności od owocu. Natomiast napoje owocowe można postawić w jednym rzędzie z orzezwiającymi.

Najlepsze są własnoręcznie odciskane lub odwirowywane soki owocowe i warzywne o dużej zawartości aktywnych biologicznie substancji mineralnych.

W sokach owocowych i warzywnych znajdziemy:

* Zelazo, miedz, cynk, potas, fosfor, jod

*  Witaminy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.