Ból w nadgarstku z życia wzięte

TARCZYCAWitaj,

Dorota odwiedziła lekarza, ponieważ od kilku tygodni odczuwała ból w lewej ręce. Lekarz stwierdził, że pacjentka cierpi z powodu zespołu tunelu nadgarstka, charakteryzującego  się  wielką bolesnością w związku z uciskiem obrzmiałych tkanek przegubu ręki na nerw przechodzący przez nadgarstek.Zauważył on też, że skóra Doroty jest sucha i  chropowata, włosy szorstkie, a twarz obrzękła i blada, co wskazywałoby na pewien rodzaj niedoczynności tarczycy. Podczas wywiadu dowiedział się, że często odczuwa ona  zimno, ma tendencję do zaparć i systematycznie przybiera na wadze. Przeprowadzone analizy wykazały zbyt niski poziom hormonów tarczycy we krwi Doroty.

Ku jej zdumieniu lekarz odkrył, ze z powodu  mających miejsce w przeszłości przypadków zaburzeń tarczycy w rodzinie pacjentki, ona sama obawiała się wystąpienia tego schorzenia u siebie i spożywała produkty o wysokiej zawartości jodu, takie jak owoce morza, wodorosty i rukiew wodną.

Oprócz tego regularnie przyjmowała suplementy jodu. Pogorszyło to jej stan, ponieważ w sytuacji, gdy jej tarczyca wytwarzała  hormony w prawidłowej ilości, nadmiar przyjmowanego jodu zapobiegał ich uwalnianiu do krwi.

Lekarz wyjaśnił Dorocie, że nie można przyjmować suplementów jodu i zalecił ograniczenie spożycia produktów obfitujących w jod. Po kilku miesiącach podczas następnej wizyty, okazało się , że większość poprzednio stwierdzonych objawów choroby zmalało. Dorota była zadowolona, że odzyskała dawną energię i nie odczuwa juz bólu w nadgarstku.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

4 comments

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: