Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu ciała podczas silnego pocenia się

spocony człowiek

Wprawdzie nadmierne pocenie się  może sprawiać wiele kłopotów, ale jest to naturalny mechanizm, dzięki któremu organizm reguluje ciepłotę ciała  i rzadko kiedy bywa objawem choroby.

Dorośli o umiarkowanej  aktywności fizycznej powinni uzupełniać tracone  przez ustrój płyny, pijąc co najmniej 1,7 litra wody dziennie.

Natomiast osoby prowadzące bardzo ruchliwy tryb życia, na przykład sportowcy, powinni pic wody więcej- dodatkowo litr na każdą godzinę intensywnej aktywności fizycznej. Także chorzy, którzy gorączkują muszą  dużo pić wody, nawet jeśli nie czują pragnienia.

Bardzo obfite pocenie się powoduje nadmierną utratę soli z organizmu, czemu towarzyszy zachwianie równowagi wodnej ustroju. Ponieważ spożywanie produktów solonych może wzmagać niedobór wody, najlepiej na bieżąco go wyrównywać, pijąc wodę podczas posiłku lub przyjmując roztwór umożliwiający uzupełnienie płynów ustrojowych. Taki roztwór sporządza się rozpuszczając 8 łyżeczek cukru i 1 łyżeczkę soli w litrze wody.

Trudno odpowiedzieć na pytanie, dlaczego niektórzy ludzie pocą się bardziej niż inni. Zdaniem niektórych specjalistów , może to być cecha dziedziczna. Czasem nadmierna skłonność do pocenia się jest sygnałem choroby,  tak jak to  ma miejsce przy nadczynności tarczycy, kiedy zwiększa się tempo przemian metabolicznych ustroju, czyli prędkość przekształcania  energii chemicznej pożywienia w energię niezbędną człowiekowi do życia.

Innymi objawami nadczynności tarczycy jest przyspieszony puls, rozdrażnienie, oraz utrata masy ciała przy wzmożonym apetycie.

Czynnikiem wzmagającym pocenie się  jest oczywiście wysoka temperatura otoczenia. Ponadto , indywidualnie  , może to być związane z przeżywanym niepokojem lub nadwagą.

Uważam, że nieprzyjemny zapach ciała podczas silnego pocenia  może być spowodowany niedoborem cynku, co prowadzi do  chorób nerek i wydalania nadmiaru mocznika przez skórę.

Są zwolennicy medycyny naturalnej którzy uważają, ze pocenie się pomaga usunąć z organizmu toksyny . Ich zdaniem nie należy umożliwiać specjalnymi środkami przebiegu naturalnego mechanizmu, wystarczy dbać o higienę osobistą tradycyjnymi metodami.

Po wyrównaniu niedoboru cynku / dobrym jego zródłem są : chude mięso, orzechy i skorupiaki/  nieprzyjemna woń ciała może zniknąć.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: