Bądz czujny , gdy lekarz zapisał ci leki

SZPITALWitaj,

Czy podczas wizyty w gabinecie lekarskim spotkałeś się z tym, że lekarz zanim przepisał ci lek na receptę spojrzał do  vademecum leków? Jeśli tak zrobił, to oznacza  , że masz mądrego lekarza.

Wszystkim wiadomo , ze firmy farmaceutyczne opracowują szczegółowe instrukcje, jak zażywać lekarstwa- przed jedzeniem , po jedzeniu, z jaka ilością płynu i nawet w jakiej pozycji ciała, wszystko po to, aby zapewnić  dobre wchłanianie i pełną skuteczność leku i aby pacjent dobrze lek tolerował.

Dobrze, gdy pacjent jest dociekliwy i dokładnie przeczyta dolączoną ulotkę do leku.

Ale bywa tak , że pacjent  cierpi na współistniejące choroby w których nie może brać  tego leku  i co wtedy? .Lekarz powinien pouczyć  chorego i rozwiać  wszystkie jego wątpliwości.

Jest  miejsce gdzie te zalecenia w ogóle nie obowiązują- szpital. Czy pacjent przebywający w szpitalu  jest poinformowany  jaki lek przyjmuje oraz jakie skutki uboczne mogą wystąpić podczas zażywania tego leku.? Dawno nie byłam w szpitalu, ale wydaje mi się , że nadal  te normy obowiązują.

Dlatego bądz czujny / a / i  ostrożna / y /

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.