Jak dotrzeć do zródła choroby?

wyobraznia

Witaj,

W celu rozwijania uzdrawiającej mocy należy regulować i kontrolować zmysły przez regulowanie ich aktywności i wypoczynku. Człowiek może uzdrawiać mocą samego umysłu, ale wyniki będą ograniczone, podczas gdy efekty, jakie osoba z boską mocą może dzięki niej uzyskać są nieograniczone. Praca polegająca na wyśledzeniu choroby jest delikatniejsza niż uzdrawianie. Albowiem w uzdrawianiu jest potrzebna moc, a w wyśledzeniu choroby – jej natury, przyczyny i  tajemnicy psychiczna moc na nic się nie przydaje. Tu potrzebna jest inspiracja. Bez niej uzdrowiciel nie jest pełnym uzdrowicielem.

Na ogół pacjent nie zna rzeczywistej przyczyny choroby, natury i tajemnicy jego dolegliwości. Wychodzimy z założenia , że się nie zna, ponieważ pacjent zna skutki trucizny, nie zaś jej zródło, naturę czy tajemnicę.

Uzdrowiciel musi wyśledzić dolegliwość pacjenta z jego twarzy, sposobu ekspresji, głosu, pracy i z ruchu. Wszystko to o czymś mówi,  daje jakieś informacje.

Czasem uzdrowiciel musi znalezć przyczynę przez zapytanie pacjenta o szczegóły dotyczące jego bólu i o warunki życia, przez poznanie postawy i skłonności pacjenta.

Tajemnicę choroby można także wytropić przez obserwację preferencji chorego w kwestii pożywienia i ubierania się, a także rodzaju środowiska, w którym pacjent woli przebywać.

Ważne jest także jego nastawienie do przyjaciół i wrogów, wybór słodyczy i potraw pikantnych oraz pociąg do kolorów.

Na przykład, człowiek  z dolegliwością zrodzoną z melancholii będzie czuł  upodobanie do purpury, osoba która straciła kontrolę nad swymi namiętnościami okaże skłonność do pasji i na ogół będzie lubiła kolor czerwony.

Człowiek bez życia, ze skłonnością do próżności okaże upodobanie do bieli, a ktoś, kto boleśnie coś przeżył i rozpaczał nad czymś, przez co osłabił swe serce, lubi czerń.

Oto jak przedstawia się sprawa ze słodyczami i potrawami pikantnymi, skłonność pacjenta do słodyczy pokazuje słabość jego serca, a przez to ogólną słabość.

Pacjent , który wykazuje upodobanie do potraw pikantnych zdradza nieprawidłowe krążenie krwi.

Wiele jest rzeczy o pacjencie, które można dostrzec nie tylko przez analizę jego skłonności, ale również przez zwrócenie uwagi na jego twarz i  rysy. Ponieważ w ten sposób można dowiedzieć się więcej niż jakąkolwiek inną metodą.

Rysy twarzy podają ogólną charakterystykę – stąd można się dowiedzieć o słabości, która może być zródłem dolegliwości. Ogólne zaś wrażenie ukazuje myśl, która stoi za dolegliwością.

Ponieważ umysł stoi za wszystkimi przyczynami chorób, uzdrowiciel dostaje się do zródła choroby, gdy tylko uzyska kontakt z umysłem pacjenta.

Jakże prawdziwe jest powiedzenie, że twarz jest zwierciadłem jego serca.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: