Jak sprawdzić czy Twoje mięśnie Kegla działają bez zarzutu?

Witaj,

Problem nietrzymania moczu coraz częściej dotyka nawet młodych kobiet.

Tego wstydliwego problemu można uniknąć dzięki prostemu treningowi. Spróbuj to naprawdę działa.Mocne mięśnie Kegla. To inaczej mięśnie dna miednicy. Otaczają ujście m.in. cewki moczowej, pęcherza i [pochwy. Gdy słabną przestają być dla nich wsparciem, stąd może pojawić się niekontrolowane przeciekanie moczu. Osłabienie mięśni Kegla często zdarza się po porodzie i u kobiet po menopauzie.

By sprawdzić, gdzie one się znajdują, spróbuj zatrzymać strumień moczu podczas wizyty w toalecie. Gdy to się uda, masz pewność , ze działają bez zarzutu. Nie należy tego  robić zbyt często, bo wstrzymywanie moczu może je osłabić.

Czy to już nietrzymanie moczu?

1.W ciągu ostatnich trzech miesięcy popuszczałaś mocz? / jeśli nie , możesz nie odpowiadać na resztę pytań/.

2 Czy ostatnio korzystasz z toalety częściej niż zwykle?

3. Czy musisz wstawać do łazienki kilka razy w nocy?

4. Czy masz czasem nagłą potrzebę oddania moczu?

5. Czy zdarza ci się popuścić zanim dotrzesz do toalety?

6. Czy w ostatnim czasie ” posiusiałaś” się w trakcie kichania, kaszlu, śmiechu lub wysiłku fizycznego?

Przynajmniej jedna odpowiedz  TAK, to wówczas sprawdzaj czy niepokojące objawy się nie nasilają, a na co dzień zadbaj o profilaktykę, czyli wzmacniaj  mięśnie dna miednicy.Dwie i więcej odpowiedzi Tak- to może być nietrzymanie moczu.

 

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

4 comments

  1. Te siusianie podczas kichnięcia w towarzystwie to istna makabra, dobrze że są wkładki neurologiczne, które wchłaniają mocz lepiej niż podpaski. Po założeniu tena lady to nawet nie czuć żadnego zapachu moczu.

    Polubienie

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: