Doskonal życie w samotności , gdy tak trudny czas dla nas

Samotność docenić można jedynie wtedy, gdy jej doświadczamy. Doceń chwile spędzane w odosobnieniu. W rzeczywistości bycie samotnym to nie wybór. Taka jest  natura kondycji ludzkiej. Wszyscy jesteśmy samotni w głębi naszej istoty. Stan ten może być  bolesny dla kogoś, kto nie jest do niego przyzwyczajony, ale z czasem staje się cenionym komfortem.

Należy się obawiać samotności nie fizycznej, ale duchowej. Jeżeli czujemy się zagubieni, gdy jesteśmy sami, jak, przebywając wśród ludzi, możemy nawiązać z nimi kontakt?

To dzięki samotności odzyskujemy energię. Odosobnienie prawdziwych samotników jest tylko pozorne. Ich umysł jest światem zaludnianym przez istoty i idee, tajemną jaskinią, gdzie toczą się tysiące konwersacji.

Doceń samotność. Uznaj ją za przywilej, a nie za trudne doświadczenie. Jest to dar nieba i zasadniczy warunek, by zmienić się na lepsze, zajmować się poważnymi sprawami, czy dobrze wykonywać pracę. Chwile samotności istnieją po to, byś mogła /mógł/ zasiać ziarno, które wyrośnie i rozwinie się w roślinę na nieznanym gruncie, na jeszcze nie odkrytych obszarach życia.

Naucz  się doceniać swoje  towarzystwo, zanim zostaniesz do tego zmuszona, zmuszony. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że każdy z nas będzie musiał spędzić kilka lat życia sam. Należy więc się do tego przygotować – i to starannie.

Samotne życie jest sztuką. Należy ją posiąść i doskonalić. Jest tyle rzeczy , które możemy robić w ciszy i odosobnieniu. Medytować, czytać, marzyć, robić odkrycia, tworzyć, wykonywać zabiegi kosmetyczne….

Naucz się być szczęśliwa, szczęśliwy dla samej, samego siebie: gotować, uprawiać ogród, zbierać plony, upiększać swoje ciało, mieszkanie, myśli… Wyjedz od czasu do czasu na nocleg do małego hotelu, zabierz powieść do kawiarni pełnej słońca, wybierz się na piknik nad wodą, przejedz się samochodem ciekawą trasą. Potem będziesz mogła, mógł w dwójnasób docenić obecność innych ludzi i dać im więcej niż kiedykolwiek. Samotność czyni życie bogatszym.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: