Zainteresuj się ” czagą”

Witaj,

W medycynie ludowej nazywany rakiem brzozy i zupełnie niesłusznie hubą. Guz ten również w Polsce znany jest jako lek przeciwrakowy. W Rosji czarny guz brzozy ma nazwę czaga.

Świeżo zdjęty z pnia guz należy wysuszyć, następnie rozdrobnić, czyli grubo sproszkować/ praktycznie to się robi na tarce/.

Łyżkę sproszkowanego guza bierze się na szklankę wody i gotuje 10 minut pod przykryciem.

Wywar należy pić w następujący sposób: przez trzy dni po szklance, dzieląc płyn w niej zawarty na 3 części: 1/3 zawartości szklanki pije się rano, następną porcję w południe, ostatnią zaś wieczorem.

Przez następne 3 dni pije się 2 szklanki dziennie dzieląc ich zawartość w podobny sposób. W ciągu następnych trzech dni pije się po 3 szklanki dziennie . Po przerwie ok. 2 tygodni zaczyna się od początku, przyrządzając zawsze świeży odwar.

O przeciwnowotworym działaniu guza brzozy możesz przeczytać w Zielarskim Biuletynie Informacyjnym z 1959 r w trzech odcinkach pt. „Guz brzozy” dokąd kieruję bliżej zainteresowanych.

Kiedyś nalewkę sporządzali księża Bonifratrzy. Z pewnością nadal można ją tam kupić. Ja przywoziłam tę nalewkę z Ukrainy.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: