Dlaczego stolarz do pracy potrzebuje drewna a lekarz choroby?

,

lekarz

Dr Burkitt- będący klasycznym przykładem nowoczesnego lekarza, potrafiącego wyjść poza granice swej specjalizacji dla osiągnięcia celu, jakim jest zdrowie społeczności- dał na to odpowiedz.

” Wyobrazcie sobie otwarty kurek , z którego wciąż ścieka woda do basenu czy wanny. Woda się przelewa i ścieka  na ziemię. Energiczni pracownicy, pełni poświęcenia, aktywni , kompetentni wycierają i zbierają wodę za pomocą chusteczki szyfonowej.

Żadnemu nie przyjdzie na myśl, aby zakręcić kurek. Ten upływ wody , to są choroby, którymi zapełnia się szpitale. Ludzie, którzy wodę usuwają , to są  lekarze chirurdzy, którzy operują wyrostki, naczynia krwionośne, hemoroidy itd. Nic nie robią , by zamknąć kurek.

Dlaczego?  Bo za zamknięcie kurka płaci się cztery razy mniej , niż za wytarcie podłogi. A przemysł zainwestował tyle w produkcję ścierek i szczotek, czyli w leki, instrumenty chirurgiczne, stoły operacyjne, szpitale,  itp., że gdyby zamknąć kurek, zbyt dużo ludzi nie znalazłoby dla siebie pracy.

Z tego taki wniosek- wszyscy lekarze potrzebują chorób, żeby wykonywać swój zawód tak samo jak ,stolarz który bez drewna nie będzie mógł być stolarzem.

Nie ma natomiast  w zawodzie lekarskim ludzi , którzy przede wszystkim edukowali by ludzi  jak zdrowo żyć, aby choroby ich nie dotykały.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.