Dlaczego spożywanie sushi może być niebezpieczne?

sushi

Witaj,

Spożywanie surowych ryb, na przykład w potrawach japońskich, takich jak sushi czy sashimi, niesie za sobą ryzyko związane z możliwością występowania w ich mięsie robaków, gdyż ryba odgrywa rolę żywiciela pośredniego dla wielu robaków pasożytniczych.

Dorsza  na przykład trzeba koniecznie poddać obróbce termicznej, aby zabić wszystkie pasożytujące w nim robaki i ich jaja.

Tłuste ryby, takie jak śledz i makrela, także wymagają obróbki termicznej..Ponadto należy je spożywać świeże, ponieważ szybko się psują i mogą być przyczyną dolegliwości żołądkowych oraz swędzącej wysypki, która występuje również przy ostrych zatruciach pokarmowych.Objawy te wynikają z zakażenia ryb bakteriami.

Innym niebezpieczeństwem wiążącym się z jedzeniem ryb jest możliwość utknięcia ości w przełyku. Dlatego dzieciom należy podawać tylko rybę bez ości.

Gotowanie na parze, pieczenie lub przyrządzanie ryb na grillu jest najzdrowsze.

Badania laboratoryjne wykazują, że wędzenie i marynowanie ryb jest przyczyną powstawania związków rakotwórczych.

Pozdrawiam,Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: