7 przyczyn hamujących popęd seksualny

Pouring beer into four glasses with white background

Czy wiesz jakie czynniki hamują  popęd seksualny?

Alkohol i nikotyna to czynniki, które hamują popęd seksualny

Chmiel może wpływać na zmniejszenie popędu płciowego u ludzi nadużywających piwa.

Składniki znajdujące się w chmielu są stosowane w zielarstwie do obniżenia popędu  seksualnego u mężczyzn, wzmagają jednocześnie depresję.

Palenie zwiększa zagrożenie miażdżycą tętnic, wiadomo zaś, że miażdżyca  tętnicy prąciowej jest częstym powodem impotencji  u starszych mężczyzn. Zagrożenie to można jednak zmniejszyć, jeśli zrezygnuje się z palenia papierosów i włączy do diety pokarmy, które zawierają dużo przeciwutleniaczy.

Kofeina znajdująca się w kawie, herbacie i czekoladzie także może zmniejszać popęd seksualny, chociaż są to sprawy indywidualne,.

W hamowaniu popędu płciowego istotną rolę może  też odegrać wysoki poziom cholesterolu we krwi, nadciśnienie oraz /różne lekarstwa.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: