Dlaczego warto usprawnić krążenie mózgowe?

Witaj,

Kiedyś może cię zaskoczyć taka sytuacja. Starasz się być aktywny, twórczy, dążysz do rozwijania swych zainteresowań, pogłębiania wiedzy, ale nagle napotykasz problemy, których wcześnie nie miałeś- trudności w koncentracji, zapamiętywaniu, kojarzeniu i wreszcie rozumieniu bardziej złożonych konstrukcji myślowych.Przyczyny tego stanu mogą być różne, ale jedną z najczęściej spotykanych i typowych dla współczesnego człowieka jest pogarszanie się z wiekiem krążenia mózgowego. Problem polega na tym, że mózg położony jest najwyżej i dopływ krwi, zwłaszcza u osób, u których w niektórych momentach lub ciągle krążenie jest osłabione, może być niewystarczający. Powodem takiego stanu są często problemy z sercem,  ciśnieniem, miażdżycowe zwężenie tętnic mózgowych lub zmiany zwyrodnieniowe w szyjnym odcinku kręgosłupa.

Następstwa zmniejszonego dopływu krwi, a wraz  z nią tlenu i składników odżywczych  stają się z czasem coraz bardziej odczuwalne.

Oznaki te mogą się wzmagać lub pojawić także podczas stosowania niektórych leków, na przykład obniżających ciśnienie krwi lub rozszerzających naczynia krwionośne.

Staraj się wcześniej dostrzegać tego typu objawy i przeciwdziałać im, gdyż na ich tle może rozwijać się z czasem wiele schorzeń neurologicznych. Nawet jeśli nie masz pewności  co do przyczyny, a badania nie wykazują wyraznych zmian w tętnicach mózgowych, to co pewien czas, również profilaktycznie, spróbuj zastosować jedną z metod pobudzania krążenia mózgowego i metabolizmu  mózgu.

Jednym z częściej stosowanych w tym celu środków są preparaty z miłorzębu japońskiego. Ich charakterystyczną cechą jest to, że ułatwiają przepływ krwi przez naczynia mózgowe i dzięki temu usprawniają krążenie mózgowe. Mają też korzystny wpływ na naczynia siatkówki i ukrwienie nerwów wzrokowych i nerwów słuchowych.

Aby dzięki miłorzębowi przez lata utrzymywać krążenie mózgowe na właściwym poziomie, należy stosować go z przerwami. Najlepiej po kilku tygodniach zażywania zrobić tydzień lub dwa przerwy, tak aby nie nastąpiło przyzwyczajenie i stopniowo osłabienie jego wpływu. Kiedy obserwujesz, że bez wspomagania lekami funkcjonujesz gorzej- pogarsza się samopoczucie, pamięć , koncentracja, występują bóle i zawroty głowy oraz problemy z równowagą- stosuj je systematycznie.W swojej zielarni często słyszałam od klientów którzy rozpoczęli kurację wzmacniającą ukrwienie i metabolizm mózgu, że odzyskują jasność umysłu i mają wrażenie, jakby zdjęli obręcz, która ściskała głowę i uniemożliwiała sprawne  myślenie.

Ciepłe pozdrowienia dla Was

Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: