Gdy prześladuje cię uczucie niespełnienia…….

Niezależnie od tego ,co cię boli, czego brak ci w życiu, czemu prześladuje cię uczucie niespełnienia i czego chcesz dokonać – działanie będzie właściwym lekarstwem, nawet jeśli „działanie ” oznaczałoby w praktyce siedzenie na ławce w  parku i  wsłuchanie się w cichutki głos własnej duszy.

Irlandzkie przysłowie głosi: ” Nikt jeszcze nie zaorał pola, odwracając skibę w myślach.”

Poznaj swoje obszary życiowych wyznań!

Zacznij od otoczenia w którym żyjesz.

Brak dbałości o rzeczy, które mamy obok siebie codziennie-mieszkanie, ogród, samochód, biuro  czy garderobę obniża samoocenę i źle wpływa na organizm.

Duma z własnego otoczenia jest ewidentnym życiowym atutem. Niepokojąca świadomość domowego chaosu  z najwyższym trudem trzymanego w ryzach, jest natomiast rzeczywistym znakiem, że jeden z najważniejszych aspektów twego życia- twój związek ze środowiskiem – woła o więcej troski.

Rozwój osobisty  

Żyć to za mało – trzeba się rozwijać. Wybrani , najszczęśliwsi  z ludzi potrafią zachować otwartość i chłonność , ich umysł stale się uczy, duch nie ustaje w poszukiwaniu, osobowość  skrzy się jak diament.

Wyzwaniem w sferze rozwoju może być dążenie do nadania  życiu sensu, próba stawienia czoła dawnym porażkom i  rozczarowaniom oraz wyciągnięcie  z nich nauki na przyszłość, albo konieczność dostosowania celów do zmieniających się okoliczności.

Niezwykle ważna jest umiejętność gospodarowania pieniędzmi  /a jeszcze bardziej długami /.  Cała sztuka polega na tym, aby dobrze lokowane środki pracowały na nas i byśmy na bieżąco pozostali świadomi zarówno finansowych zagrożeń jak i okazji do powiększenia naszych zasobów.

Niewłaściwą postawę przybiera ten, kto nie radzi sobie z domowym budżetem- rachunkami, i terminowym płaceniem należności  bądź pieniądze traktuje niczym jakiś żywioł.

Jeśli finanse  stanowią twój problem: zastanów się co konkretnie sprawia ci kłopoty- może twoje wydatki przekraczają twoje dochody, lub płacisz swoje rachunki z opóźnieniem. Nie bój się , podejmij wyzwanie. Jeśli  opanują cię emocje, odetchnij i zapytaj siebie ze współczuciem:  „No i co zamierzasz z tym zrobić?” i przystąp do działania. Święty Franciszek powiedział: „Na początek robisz  to, co konieczne, potem to co możliwe, aż tu nagle spostrzegasz, że robisz niemożliwe.”

Los naprawdę się odwraca, jeśli mu na to pozwolisz.!

Wzmocnij swoją intencję za pomocą   wymienionych rytuałów!

Na przykład stojąc na szczycie góry możesz oznajmić swój zamiar pobliskim drzewom i niebu nad głową.

Możesz na kartce wypisać negatywne wzorce myślowe, które pragniesz pozostawić za sobą i zakopać kartkę na plaży lub wrzucić do rwącej rzeki, żeby  odpłynęła.

Możesz zapalić świecę w intencji pogłębienia wewnętrznego spokoju.

Obmyj ręce w strumieniu dla podkreślenia woli spłukania z życia  tego co doprowadza cię do rozpaczy. Już sama w sobie intencja jest potęgą!

Jest to sposób na oświadczenie samemu sobie  i całemu Uniwersum, że o to jesteśmy gotowi na zmianę i odnowienie.

Pomyśl o ważnej intencji i afirmuj ją z całą mocą.

Pozdrawiam, Maria

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

1 komentarz

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: