Jak prawidłowo oczyszczać kamienie szlachetne?

 

Witaj,kamienie szlachetne

Kamienie szlachetne nie tylko przekazują nam swoją energię, lecz także reagują na wibrację naszych uczuć i myśli poprzez naszą postawę. Naszą  gotowość przyjęcia pobudzamy ich energię.Jeśli w naszym otoczeniu sa negatywne wibracje one również przejmują z naszego ciała lub otoczenia szkodliwe dla nas wibracje i w ten sposób nas oczyszczają i bronią.

Kiedy je przeciążymy mogą stracić nie tylko swoją siłę, ale zaczną wypromieniowywać negatywne wibracje.

Należy zatem pomóc kamieniom powrócić do ich pierwotnej mocy poprzez energetyczne oczyszczenie.

Mamy do dyspozycji wiele możliwości.W celu krótkiego oczyszczenia, wystarczy , że przez chwilę / 2 minuty / potrzymamy kamień pod bieżącą , zimna wodą, a potem osuszymy naturalnym kawałkiem materiału np. flanelką.

Woda nie tylko oczyszcza kamień zewnętrznie, ale także wypłukuje z niego negatywne energie.

Gruntowne energetyczne  oczyszczenie kamienia szlachetnego uzyskamy, gdy zostawimy go na kilka  godzin pod bieżącą wodą.

Najlepiej do tego nadaje się zródlana woda.

Ale skąd wziąc strumień.?

Możemy nasz kochany i przypisany naszemu znakowi  zodiaku kamień oczyścić za pomocą soli. Umieśćmy go w soli morskiej całkowicie zakrywając.

Pamiętać należy, aby tej soli już po oczyszczeniu do niczego nie używać.

Zostawmy go w soli na całą noc.

Kamień możemy również oczyścić przez  zakopanie go w ziemi.

Po zabiegach oczyszczających warto koniecznie kamienie szlachetne naładować energetycznie, wystawiając je na kilka godzin na działanie promieni słonecznych.

Najczęściej sami intuicyjnie wyczujemy, kiedy nasze kamienie wymagać będą oczyszczenia i naładowania.

Może się zdarzyć , że kamień po przeciążeniu stanie sie mętny, lub popęka wtedy podziękujemy im za ich pomoc i zwróćmy go ziemi.

Kiedy wypocznie w ziemi wówczas odzyska swa pierwotna barwę, czystość i moc.

Dlatego,  traktuj kamienie z miłością i szacunkiem, dziękuj im za służbę i przechowuj je w miejscu skąd stale będą mogły cieszyć twoje oko.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: