Lecz się żyworódką pierzastą

Witaj,

Żyworódka pierzasta łączy w sobie właściwości lecznicze liści aloesu, kwiatów rumianku i alantoiny. Według mnie przewyższa właściwościami wzmacniającymi  układ odpornościowy wiele roślin.Maść żyworódkowa niszczy wirusy, działa przeciwzapalnie, wzmacnia siły obronne organizmu, regeneruje tkanki.

Przepis na maść żyworódkową:około 10 dkg, świeżego, niesolonego smalcu delikatnie roztopić , gdy jest ciepławy / nie gorący / dobrze wymieszać z 1 1/2 łyżką soku z żyworódki / przesącz przez płótno /.Można dodać 2-3 krople perfum.Na noc smarować zniszczone, popękane ręce / nałożyć bawełniane rękawiczki/, popękane stopy, zaatakowane grzybicą, otarcia i.t.p.Maść w małych opakowaniach przechowywać w lodówce na dolnej półce.

Miodek żyworódkowy

Gdy roślina ma ponad 1 rok na 4-5 dni przed ścięciem nie należy jej podlewać. Po ścięciu umyć pod bieżącą wodą, lekko osuszyć i owiniętą w białe płótno pozostawić w lodówce/ w chłodzie / na 5-6 dni/. Następnie dokładnie zemleć, przetrzeć przez sitko / i zmieszać z płynnym miodem pszczelim w stosunku 1 część żyworódki na 4 części miodu. W celu poprawy smaku i zapachu warto zmielić razem 1-2 pigwy lub dodać soku z cytryny.

Po  chemioterapii i radioterapii, po  operacjach, w chorobach przeziębieniowych stosować 1-2 łyżeczki miodku 2-4 razy dziennie ok.1/2-1 godz przed posiłkiem dodając do  herbaty ziołowej lub soku.

Dzieciom powyżej 7 lat podawać 1/2 łyżeczki 2 razy dziennie. Po 2 miesiącach należy zrobić przerwę 3-4 tygodnie.

U dorosłych można stosować przez dłuższy czas profilaktycznie – odmładza cały organizm. 1- 2 łyżeczki dziennie.

Przeciwwskazania: kobiety w ciąży i matki karmiące oraz bardzo małe dzieci, którym nie podajemy  żyworódki wewnętrznie.

Spirytus żyworódkowy

Około 1/4 szklanki soku z żyworódki łączymy z szklanką spirytusu salicylowego, przelewamy do małych buteleczek i smarujemy włosy wacikiem zwilżonym płynem co drugi dzień wieczorem. Można dezynfekować małe zranienia,. przemywać plecy.

Smarować chorych przebywających długo w łóżku, by nie nastąpiły odleżyny.

Spirytus żyworódkowy leczy łojotok, łupież, zapobiega wypadaniu włosów, regeneruje cebulki włosowe.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.