Nie odkładaj przyjemności na pózniej!

kakao2

Luksus nie powinien mieć ceny – spokój i wygoda są luksusem.

Otwórz się na dobro prawdziwego życia.

W jaki sposób duch może obdarować cię obfitością, jeżeli nasze serca, dłonie, umysły są zaciśnięte?

Jednym ze sposobów doświadczania obfitości w naszym życiu jest rozpieszczanie siebie dostępnym nam luksusem.

Jeśli masz kominek, kup sobie drewna, rozpal w nim, aby przyjemnie spędzić wieczór przed buzującym ogniem./ nie wiem czy teraz nie ma zakazu palenia w kominku/.

Albo przygotuj sobie  gorące kakao z bitą śmietaną i tartą czekoladą i popijaj siedząc przed sztucznym kominkiem.

Zwykłą przyjemność zamienisz w uczucie całkowitego zadowolenia. Dostępne nam luksusy obudzą naszą świadomość na obfitość, która nas czeka. 

Zanotuj w notesiku prawdziwy swój rozmiar ubrania. Odkładaj pieniądze na ubrania najwyższej jakości, takie , które mogła byś nosić cały dzień i lubić całymi latami. Nie kupuj tego, czego nie jesteś całkowicie pewna.

Pokarm dla oczu można znaleźć wszędzie!

Pamiętaj: potrzebujesz mniej, gdy wiesz więcej!

Prawdziwa elegancja jest w umyśle.

Bez wątpienia stajemy się kimś, kogo sobie wyobrażamy.

Kogo podziwiasz? Jeżeli powiesz mi kogo podziwiasz prawdopodobnie powiem ci sporo o twoich nadziejach, marzeniach, stylu – choć nie jestem wróżką. Ludzie zmieniają się i zapominają sobie o tym powiedzieć.

Możesz już dziś przygotować swoje źródło inspiracji i próbować uformować grupę pokrewnych dusz, np: kobiet, których styl podziwiasz.

Powycinaj zdjęcia ukazujące ich sposób ubierania, układania włosów, robienia makijażu, zarejestruj je w swoim dzienniku podróży, tak jak odkrywcy rejestrują wszystko, co spotykają na swojej drodze.

W tym momencie nie martw się, że imitujesz kogoś. Wręcz przeciwnie, jest to najszczersza  forma schlebiania sobie.

Myśl o kobietach, które podziwiasz, jako o swoich nauczycielkach. Nie próbujesz  stać się jedną z nich, Ty próbujesz stać się sobą. Po kilku miesiącach zauważysz, że twój styl się zmienia, a ty stajesz się kobietą z inspiracją, o jakiej nie śmiałabyś marzyć jeszcze wczoraj. 

Warto zapamiętać: ciało musi być odżywiane fizycznie, emocjonalnie i duchowo. W obecnej kulturze głodujemy duchowo, nawet nie jesteśmy niedożywieni – jesteśmy zagłodzeni.

Pozdrawiam, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: