Mój przepis na nalewkę anyżową

Witajcie,

Anyż działa pobudzająco na mózg, oraz na wegetatywny ustrój nerwowy, to tez nie może być przedawkowany, a już olejek anyżowy może być stosowany tylko bardzo ostrożnie.Nalewkę anyżową sposobem domowym sporządza się tak: 20 g/ torebkę sprzedażną/ anyżu wsypać do 1/4 l spirytusu i odstawić w ciemne miejsce na dwa tygodnie. Następnie zlać i pozostały w butelce  anyż zalać ponownie czystą wódką  również na dwa tygodnie. Potem obie nalewki połączyć, dobrze osłodzić miodem i stosować przy przeziębieniach  w sposób następujący: 1 kieliszek popijać tak małymi ilościami, aby tylko mieć smak anyżu w ustach.

Wódka zwana anyżówką, wyrabiana w sposób przemysłowy ma znacznie mniejszą wartość leczniczą, gdy robi się ją na olejku anyżowym /’ niekiedy nawet syntetycznym/ a nie na naturalnym anyżu.

Pozdrawiam, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: