Proces „odnowy” siebie.

Witaj,

Jeśli nie  chcecie  dopuścić do powstania  uczuć negatywnych spróbujcie zastosować następujące zalecenia.Unikajcie  powodów do złości i przemęczenia, porządkując wszystko wokół siebie i rozplanowując  prawidłowo swój czas.

Ustawiajcie przedmioty w taki sposób, żebyście mogli je łatwo znajdować , bez straty czasu i niepotrzebnego zdenerwowania .

Zanim   rozpoczniecie jakąkolwiek  pracę przygotujcie plan działania . Wtedy  nie będziecie  się musieli denerwować , spieszyć się ani nadmiernie przemęczać.

Unikajcie  zbytecznych słów.

Tak jak  konieczna jest kontrola działania, tak  też należy kontrolować  własne wypowiedzi. Nigdy nie wypowiadajcie  niepotrzebnych słów i nie mówcie nikomu przykrych rzeczy. Można  przecież rozmawiać bez złośliwości, bez drwin i zaczepek .

Powstrzymujcie się od obmawiania i oszczerstwa.

Jeśli wasz przyjaciel lub kolega popełni jakiś błąd, nie wymyślajcie mu, ale spokojnie  zwróćcie  mu uwagę. Nigdy nie wypowiadajcie obrażliwych słów. Nie drwijcie  z nikogo nawet w żartach.

Starajcie  się poznać  siebie. Uczcie się siebie, przeanalizujcie swoje negatywne uczucia i starajcie się  je unikać. Polubcie porządek, żeby unikać rozdrażnienia.Tylko praca , silny duch , wola i pogodny nastrój pozwalają robić postępy w życiu, osiągnąć cele, zachować zdrowie.

Uczucia pozytywne  są życiodajną silą dla  waszego zdrowia.

Ja  osobiście   kilka lat nad tym pracowałam. Zdaję sobie sprawę, że to jest bardzo trudne, sama przeszłam  ten proces „odnowy”, ale warto spróbować.

Dobry  i pogodny nastrój  ma regenerujący wpływ na wegetatywny  system nerwowy i na organy  do których on dociera.

Od nas samych  zależy  jakie znaczenie  nadamy trudnościom, jak je przyjmiemy i jak na nie zareagujemy , czy ze skurczonym z bólu sercem, łzami i wzdychaniem, czy spokojnie ,rozsądnie  z pełną  gotowością i godnością.

Radość jest  naturalnym lekarstwem i każdy powinien  zażywać je  jak najczęściej.

Śmiech .Tak samo  naturalny śmiech  jest dobroczynnym lekarstwem na cierpienia  nerwowe dla natur wyczerpanych  i zrozpaczonych. Jest on balsamem na choroby serca i żołądka  na tle nerwowym.

Dlatego  śmiejcie się jak  najwięcej, kiedy tylko możecie. Poza tym śmiech  zmusza nas  do głębszego oddychania , oczyszcza pęcherzyki płuc z powietrza zanieczyszczonego dwutlenkiem węgla  i innymi gazami. W ten sposób odświeżamy  chemicznie krew  , uelastyczniamy płuca i wzmacniamy muskulaturę  klatki piersiowej.

Nie zapominajcie  o kontakcie  ze sztuką. Dobra muzyka , piękne obrazy, dobra literatura daje wiele radości , podnoszą człowieka na duchu i współtworzą  pogodny, dobroczynny nastrój.

Najlepszym lekarstwem przeciwko złym nastrojom jest autosugestia, która pomaga w wytwarzaniu przyjemnej atmosfery wokół nas  i może  prowadzić  do wzmocnienia woli.

Najprostszymi zaś środkami rozpraszającymi  pochmurny nastrój są żarty,piosenki, kwiaty, i spacery. Spacery  wśród przyrody, turystyka,  a na co dzień gimnastyka- skutecznie rozpraszają gniew, zły humor i tworzą dobry nastrój.

 Na końcu tego wywodu, nie zapominajmy o aktywności społecznej. Człowiek powinien zawsze dążyć  do tego, by pomagać innym, dokonywać rzeczy dobrych  i uczestniczyć w życiu społecznym.

Służenie innym daje prawdziwe zadowolenie  i pozostawia trwałe ślady na drodze życia. Jak  widzicie  nie potrzeba  żadnych skomplikowanych   sposobów, szczególnych warunków, ani specjalnych działań  , by osiągnąć pogodny  nastrój w życiu. Ale trzeba to sobie wypracować  ciężką pracą.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: