Jak zrobić poduszkę z gorczycy białej?

Witaj,

Z  białej suchej gorczycy robi się tzw. poduszki gorczycowe.Zwykłe płótno bielizniane białe lub kolorowe złożone na pół o wymiarze od 20 na 20 do 40 na 40 cm przeszywa się co 2 cm,, zaszywa z jednego brzegu, zostawiając  drugi wolny. W co drugą, uzyskaną w ten sposób ” torebkę” nasypuje się suchej gorczycy przez lejek, po czy zaszywa się drugi, przeciwległy brzeg. Taką poduszką  okłada się, jeśli nie na 24 godziny to przynajmniej na noc miejsce, w którym reumatyzm lub artretyzm dokucza najmocniej.

Przy stałym noszeniu bóle reumatyczne ustępują w ciągu dwóch, trzech tygodni. Poduszka taka wykonana w formie czepka wybitnie łagodzi bóle głowy, szczególnie z przodu, najczęściej pochodzące z zapalenia zatok obocznych nosa.

Naparem ze zmielonej białej gorczycy płucze się jamę ustną przy zapaleniu okostnej, gardła, przy anginie i różnych formach przeziębienia

Czy wiecie, że gorczycą obsiewa się pobrzeża lasów z których dziki wychodzą ryć inne uprawy? Zapachu gorczycy dziki nie znoszą.

Pozdrawiam, Marysia

Published by

Maria Bereziak

25 lat prowadziłam zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze. Nadal zajmuję się fitoterapią i dietoterapią. Moją misją jest przywracanie Wam zdrowia. W swojej zielarni leczyłam także "serca chore z miłości" Poradz się jeśli cierpisz z powodu swego męża lub partnera. https://leczenieludowe.wordpress.com http:/życiewedwoje.wordpress.com/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.