Jak sprawdzić aktywność propolisu?

Witaj,pszczoła

Wiadomo, że bakterie szybko uodparniają się na antybiotyki farmaceutyczne, gdyż wytwarzają antyciała i ten antybiotyk nie będzie już działał na następne pokolenia bakterii.

Propolis natomiast to zespół związków chemicznych synergicznie współdziałających.Bakterie nie mają możliwości wytworzenia tylu antyciał w ciągu jednego pokolenia. Nie mając czym się bronić wszystkie giną.
Wiele badań naukowych donosi, że propolis regeneruje tkankę kostną, chrzęstną, nabłonek skóry  a doc. dr S. Scheller podaje, że odbudowa tkanki kostnej i tkanki skórnej przy stosowaniu propolisu następuje sześciokrotnie szybciej niż przy stosowaniu innych środków farmaceutycznych.

Ponadto rany leczone propolisem nie pozostawiają  blizn.

Są liczne doniesienia, że propolis działa znieczulająco i pobudzająco. Enzymy ustroju aktywizują się .

Np. enzym oddychania po spożyciu propolisu działa 300-krotnie aktywniej niż przy stosowaniu antybiotyków.

Stosowany przy leczeniu odleżyn,  nie budzi żadnych zastrzeżeń.

Działa skutecznie na wszelkiego rodzaju oparzenia. Odbudowa tkanki  skórnej, w takich przypadkach przyspieszona bywa sześciokrotnie.

W stomatologii z dobrym skutkiem stosuje się propolis przy leczeniu paradontozy.

Jak sprawdzić aktywność propolisu?

Podaję praktyczny sposób sprawdzenia aktywności propolisu sposobem domowym Do wyparzonych dwóch kieliszków wlać świeże mleko / w równych ilościach /

Do jednego z nich wlać około 5 kropli nalewki propolisowej lub wrzucić grudkę surowca propolisowego wielkości ziarna grochu / lepiej rozdrobnionego/.

Obydwa kieliszki postawić w ciepłym miejscu.

Jeśli mleko w kieliszku kontrolnym / bez propolisu /skiśnie wcześniej, dowodzi to, że badany propolis  jest aktywny.

Jeśli natomiast w obu kieliszkach mleko skiśnie równocześnie, w kieliszku kontrolnym, mleko po nabraniu łyżeczką będzie miało wyraźny kształt, a w kieliszku z propolisem skrzep będzie mazisty, będzie rozlewał sie na łyżeczce to świadczy, że propolis jest mało aktywny..

O czym należy pamiętać kupując propolis napiszę w jutrzejszym poście.

Zapraszam, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

1 komentarz

  1. Jak nam nie wytrują pszczół, to wszystko będzie dobrze…
    Tak jakoś mnie przy okazji Twojego wpisu o propolisie naszło na tę refleksję…

    Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku,
    życzę Marysiu samych pięknych i radosnych chwil!

    Polubienie

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: