Specjalne przesłanie dla pracoholików

pracoholik

 

 

 

 

 

 

Całkowite i niemal ciągłe oddanie się pracy  nie musi być dla ciebie niebezpieczne. Prawdę mówiąc , bycie pracoholikiem może dać ci wiele radości i poczucie zadowolenia z życia, jednak pod jednym warunkiem.

Określenie pracoholik stworzył Wayne Otis w 1968  roku, nadal jednak nie rozstrzygnięto kwestii, czy można fizjologicznie  uzależnić się od pracy. Sam mechanizm uzależnienia jest bardzo skomplikowany i terminu tego często się nadużywa lub błędnie go stosuje, ale niewątpliwie sporo ludzi zachowuje się rzeczywiście tak, jakby byli uzależnieni.

Niekoniecznie to musi być uzależnienie od pracy- można  w podobny sposób uzależnić się od rodzicielstwa, grania w golfa czy pełnienia funkcji duchownych.

Pracoholicy, ktorzy kochają swoją pracę, pracują przez wiele godzin  dziennie, całkowicie pogrążają się w swoim zajęciu i zabierają pracę na wakacje, wcale nie muszą cierpieć na syndrom toksycznego sukcesu lub doświadczać niszczących skutkow długotrwałego stresu.

Wszystko zależy od tego, co zaprząta ich umysl.

W pracoholizmie nie ma nic złego, chyba, że…

W  tym wypadku zagrożenie stanowi stale zajęty, wrogo nastawiony i skłonny do rywalizacji umysł, który nigdy nie potrafi się uspokoić. Niebezpieczeństwo grozi tym pracoholikom, których umysły nie potrafią oderwać  się od pracy, mimo że oni akurat odpoczywają. Żona  jednego z pracoholików opisała ten stan następująco ” Nie przeszkadza mi, że Marek jest pracoholikiem. Do szału doprowadza mnie tylko to, że jest tak opętany pracą. Po prostu on nigdy nie kończy pracy, nawet gdy odpoczywa. Chodzi mi o to, że doskonale  się nauczył  ukrywać, o czym myśli, a myśli zazwyczaj o pracy.”

 

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: