Prosta recepta na obniżenie wysokiego poziomu trójglicerydów

Witaj,placvząca dziewczyna

To , że wysoki poziom trójglicerydów  we krwi jest  niebezpieczny dla  naczyń wieńcowych  serca , każdy wie . Lecz szkodliwe działanie na tkankę mózgową  nie jest powszechnie znane.Wysoki poziom trójglicerydów we  krwi może być odpowiedzialny  za depresję, agresywność, wrogość a nawet agresywne zachowanie dzieci.

Trójglicerydy mogą powodować niedobór tlenu w mózgu i prowadzić  do mikroskopijnych uszkodzeń i powstawania zakrzepów, co manifestuje się  jako zespół organicznego uszkodzenia mózgu.

Trójglicerydy  powodują zgęstnienie krwi, co sprzyja powstawaniu zakrzepów i zwalnia krążenie , przez co zmniejsza się dopływ krwi i tlenu do mózgu.

Jeśli  trójglicerydy  sprzyjają depresji a olej ryb  obniża ich poziom, to czy zażywanie oleju lub jedzenie ryb nie może być  dobrym sposobem zwalczania depresji?

A więc należy jeść ryby  i zażywać dodatki zawierające olej rybny. Olej zawierający kwasy tłuszczowe  typu Omega-3  jest najbardziej skutecznym, najbezpieczniejszym sposobem obniżenia  poziom trójglicerydów.

Należy spożywać 3-4 gramów  oleju rybnego dziennie , który obniża trójglicerydy średnio o 28 %.

.Inne badania  podają, że dawka  zawarta w 200 gramach  łososia, makreli lub sardynek dziennie  obniżyła trójglicerydy nawet o 50%.

Tluszcze rybne  dzialają szybko- zwykle normalizują poziom  trójglicerydów w ciągu dwóch tygodni.

Należy także ograniczyć węglowodany szczególnie cukier , który bardzo podwyższa poziom trójglicerydów.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: