Opowieść o daktylach i uzdrawianiu mentalnym.

Uzdrowienie mentalne dokonuje się przez sugestię. W przeważającej części przypadków rodzice są pierwszymi uzdrowicielami, ponieważ przekazują swe myśli dziecku zmarszczeniem brwi lub utkwiwszy w nim wzrok. Nawet zwierzęta są tresowane w ten sposób. Wiele chorób ludzkiego umysłu powoduje nieśmiałość. Rozwijają się one nieświadomie , a należą do nich : miłość, pochwały i pochlebstwa, nietolerancja obrazy, drażliwość, zaślepienie, zazdrość, złość, pasja i chciwość, oprócz tego żądza alkoholu i narkotyków

Żeby wyleczyć z takich chorób uzdrowiciel musi posiadać wielką kontrolę nad samym sobą, bo w przeciwnym  przypadku jego własne wady mogłyby powstrzymać wyleczenie pacjenta.

Święty prorok został raz poproszony przez pewną  starą kobietę, żeby porozmawiał z jej  synem, który  cały swój zarobek wydawał na daktyle, zostawiając ją bez grosza. Prorok obiecał to zrobić po pięciu tygodniach. W wyznaczonym dniu postawiono chłopca przed Prorokiem, który bardzo życzliwie przemówił do niego ” Jesteś tak rozsądnym młodzieńcem, powinieneś więc pamiętać, że twoja matka przez wzgląd na ciebie zniosła wiele cierpień poświęcając wszystkie zarobki na twe wychowanie.

Teraz  ona jest stara, a ty znajdujesz się  w tej sytuacji, że możesz ją utrzymać, a zamiast tego trwonisz pieniądze na daktyle. Czy to sprawiedliwe albo słuszne ?

Mam nadzieję, że przez łaskę  Allaha / Boga /, że zaniechasz tego zwyczaju” Chłopiec wysłuchał Proroka bardzo uważnie i odniósł z tego korzyści.

Ale uczniowie Proroka zdumieli się i zapytali o przyczynę opóznienia wymówki o trzydzieści pięć dni. Święty Prorok wyjaśnił : ” Sam bardzo lubię daktyle i czułem, ze nie miałem prawa doradzać młodzieńcowi powstrzymania się od nich, zanim sam nie byłbym zdolny tego uczynić przez okres pięciu tygodni”.

Prawdziwy uzdrowiciel nie powinien nigdy nawet przez moment próbować uzdrawiać innych ze słabości, której sam jest ofiarą.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: