Jak pobudzić ” leniwe ” jelita do pracy?

sedes

Witaj,

Nie lekceważ sygnałów ze strony jelit. Częsta przyczyną zaparć jest odkładanie ” na pózniej ” wizyty w toalecie.  Ruch pobudza pracę jelit i przesuwania się treści pokarmowej do jelita grubego.

Dlatego aktywność fizyczna jest skuteczną profilaktyką zaparć i sposobem na  ich eliminację. Najlepsze są ćwiczenia aerobowe / bieganie , przysiady, rower, intensywna gimnastyka / wykonywane o poranku/.

Pobudza to metabolizm, który będzie działać sprawnie przez cały dzień. W przypadku gimnastyki najskuteczniejsze są ćwiczenia przepony i mięśni brzucha / ich skurcze zwiększają ciśnienie w jamie brzusznej  – popularne brzuszki i nożyce, skłony.

Oto przykłady ćwiczeń  na zaparcia.

Ćwiczenie 1 : Połóż się na plecach, ręce ułóż swobodnie wzdłuż ciała. Unieś do pionu prawą  nogę, opuść na podłogę. Potem to samo wykonaj z lewą nogą. Czynność powtórz seriami po kilka razy.

Ćwiczenie 2: Połóż  się na plecach. Bez pomocy rąk staraj się unieść tułów do pozycji siadu. Połóż się z powrotem na podłodze. Czynności powtórz kilkakrotnie.

3 responses to “Jak pobudzić ” leniwe ” jelita do pracy?

  1. jezdzenie wielbladem tez pobudza prace jelit.

    Polubienie

  2. na leniwe jelita najlepszy jest senes. Przekonałam się o tym, jak zaczęłam brać kapsułki herbaya z wyciągiem z senesu – dzięki temu skończyły się ciągłe zaparcia i bóle brzucha

    Polubione przez 1 osoba

  3. każdy ma swoje sposoby na pobudzenie jelit. u mnie najlepiej sprawdza się dobra dieta i kapsułki Debutir. dzięki temu po prostu mam zdrowe i dobre jelita i nie mam przykrych przygód jak biegunki lub zaparcia.

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.